Tel. 500-450-691, 608-770-977 biuro@jagochrona.pl

Biskupin – Wenecja

BISKUPIN to największe w Polsce centrum „archeologii żywej”. Prezentowane są różne przejawy życia dawnych mieszkańców . Zwiedzanie z przewodnikiem.

Warsztaty w Biskupinie:

Do wyboru:

1.warsztaty wyrobu paciorków, 2. o życiu codziennym w epoce brązu, 3. o tajnikach pracy archeologa, 4. warsztaty pradziejowego tkactwa, 5. sztuka ozdabiania się w pradziejach, 6. o piśmie słowiańskim, 7. młotek z poroża

Przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji.

W 2002 roku w Żninie powstała Żnińska Kolej Powiatowa czyli kolejka wąskotorowa, która stanowi ciekawą atrakcję turystyczną Szlaku Piastowskiego. Ciuchcia Żnińska, bo tak się ją nazywa, ułatwia i uprzyjemnia zwiedzanie tego ciekawego, historycznego obszaru.

ZAMEK DIABŁA WENECKIEGO. Zwiedzanie z przewodnikiem

Zamek w Wenecji został wybudowany przez Mikołaja Nałęcza z Chomiąży około 1395 r. Obecnie stanowi on malowniczą ruinę, do której chętnie zaglądają turyści odwiedzający położone obok Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz inne atrakcje na Szlaku Piastowskim.

MUZEUM KOLEI WĄSKOTOROWEJ. Zwiedzanie z przewodnikiem.

Muzeum Kolei Wąskotorowej, jedno z największych tego typu muzeów w Europie. Na terenie muzeum znajduje się kilkadziesiąt eksponatów kolejowych, w tym kilkanaście parowozów z różnych epok (najstarszy pochodzi z 1899 r.) oraz wagony towarowe i pasażerskie oraz wszelkiego rodzaju kolejarski osprzęt (drezyny, szlabany, zwrotnice, torowiska itp.)

W ramach wycieczki zapewniamy :

  • przejazd autokarem, przejazd kolejką
  • opiekę pilota,
  • ubezpieczenie NNW,
  • bilety wstępu do wszystkich obiektów, warsztaty i przewodników
  • bezpłatny udział opiekunów (1 opiekun na 15 dzieci)

Cena wycieczki:

Koszt wycieczki uzależniony jest od ilości osób, terminu, sprecyzowaniu programu.