Tel. 500-450-691, 608-770-977 biuro@jagochrona.pl

Bydgoszcz

Bydgoskie Stare Miasto położone w zakolu Brdy zachowało swój średniowieczny układ. Serce miasta lokacyjnego stanowi Stary Rynek, przez środek którego przebiega 18 południk. Unikatowym zabytkiem jest Kanał Bydgoski z systemem śluz – najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna.

Gra miejska (z przewodnikiem). Park Kazimierza Wielkiego ze słynną fontanną Potop – najwyższa figura w Polsce, Stary Port, gdzie zobaczymy przechodzącego przez rzekę, Spichrze XVIII i XIX wieczne, Stary Rynek, Wenecja Bydgoska, Wyspa Młyńska, Opera Nova.

Muzeum Mydła i Historii Brudu- zwiedzanie połączone z wyrobem własnego mydła. Chcąc odwiedzić Muzeum Mydła i Historii Brudu przygotuj się na ok. 50 minut świetnej zabawy połączonej z nauką. Pierwsza część zwiedzania to udział w warsztatach mydlanych, podczas których własnoręcznie wykonasz mydełko. Podczas tej części wybierzesz kolor, zapach, kształt i dodatki. Druga część to oprowadzanie po ekspozycji z przewodnikiem. Nasi przewodnicy opowiedzą Tobie aż o 5000 lat mycia i niemycia się!  

Rejs tramwajem wodnym po Brdzie-  Rejs rozpoczyna się i kończy na Rybim Rynku i trwa około 60-70 minut (w zależności od pracy śluzy). Tramwaj wodny mija Bydgoską Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską a następnie przepływa obok zabytkowej śluzy trapezowej, aby przebyć śluzowanie przez odnowioną śluzę miejską. Podczas dalszej części rejsu tramwaj minie majestatyczny Budynek byłej Dyrekcji Kolei w Bydgoszczy

Cena wycieczki

Koszt wycieczki uzależniony jest od ilości osób, terminu, sprecyzowania programu.