Tel. 500-450-691, 608-770-977 biuro@jagochrona.pl

Toruń

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zajmuje powierzchnię 5 tys. m2, na 6 kondygnacjach w dawnym młynie parowym z końca XIX wieku. Oferuje warsztaty, ścieżki dydaktyczne, konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Centrum Chemii w Małej Skali  –Zajęcia chemiczne kierowane do wszystkich typów szkół (tematyka zawsze dostosowana jest do obowiązującej podstawy programowej – na prośbę nauczyciela można również bardziej rozszerzyć analizę danego zjawiska). Własnoręczne eksperymentowanie na sposób warsztatowy

Przykładowe tematy

  • W świecie gazów – efektownie i wybuchowo (tlen, wodór, ditlenek węgla).
  • Rozdzielanie mieszanin – jak sprawnie przeprowadzać doświadczenia.
  • Rozpuszczanie, topienie, krystalizacja – wstęp do chemii.
  • Chemia w ochronie środowiska

Dom Legend Toruńskich – to połączenie interaktywnego muzeum i teatru. Miejsce, które pozwoli Wam przenieść się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Legendy nie wystarczy usłyszeć, legendą trzeba przesiąknąć! Dzieci aktywnie biorą udział w przedstawieniu legendy o flisaku, który ocalił miasto przed plagą żab, historii o przyczynie przechylenia się Krzywej Wieży, opowieści o powstaniu toruńskich pierników.

Muzeum Piernika – Zwiedzający biorą aktywny udział w pokazie pomagając wyrobić ciasto piernikowe: przesiewają mąkę, ubijają w moździerzu korzenie, etc. Następnie, przy pomocy oryginalnych form kształtują z ciasta własne pierniki , zabierają jako pamiątkę z muzeum. Gospodarzem pokazu jest słynny Mistrz Piernikarski, któremu pomagają  Wiedźma Korzenna i czeladnicy. Dodatkową pamiątką dla  grupy są listy wyuczone, będące wyjątkową pamiątką z pobytu w Muzeum.

Planetarium- Sala Planetarium to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlamy popularne pokazy astronomiczne. Projekcje te trwają około 40 minut. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk.

Niewidzialny Dom– jest jedną z 5 atrakcji turystycznych na świecie (o których wiemy), która pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Jest jednym z 5 najważniejszych miejsc do zobaczenia w Toruniu.Zwiedzanie trwa około jednej godziny, odbywa się w całkowitej ciemności, w obecności naszego przewodnika. Grupy zwiedzające liczą do 8 osób.

Muzeum Czekolady. W ofercie warsztatowni znajdziecie dwa rodzaje zajęć: WARSZTATY TORUŃSKA PIERNIKOWA CZEKOLADA. Przygotowanie własnej tabliczki toruńskiej czekolady, doprawienie do smaku i zdobionej ulubionymi dodatkami. Zapakowana do domu. WARSZTATY NARZĘDZIA CZEKOLADOWE . Przygotowanie czekoladowych narzędzi, oprószenie kuchem kakaowym. Zapakowanie do domu.